Přednáška: Řasy, sinice, flóra a vegetace Bílých Karpat
Pořádá Botanický ústav AV ČR
Bílé Karpaty jsou již po tisíce let kultivovány člověkem. Přesto, nebo právě proto se zde dochovaly mimořádně cenné přírodní hodnoty v podobě vzácných rostlin a živočichů a jejich společenstev. Výsledkem harmonického soužití člověka s přírodou jsou zejména rozlehlé květnaté louky, které patří k nejcennějším lučním komplexům Evropy. Neméně hodnotné jsou ale také rozsáhlé listnaté lesy s řadou typických druhů karpatské květeny i fauny. Jedinečnost Bílých Karpat zkoumají vědci už desetiletí.
pátek 15. 11., 19:00
Nivnice, náměstí Míru 176, kinosál Lidového domu Nivnice
Věková skupina: rodiny s dětmi, dospělá veřejnost
Přednášející:
Mgr. Markéta Fránková, Ph.D. (Botanický ústav AV ČR)
Markéta Fránková působí jako vědecká asistentka v Paleoekologické laboratoři Botanického ústavu Akademie věd ČR. Pochází z obce Nivnice, která leží na úpatí Bílých Karpat. Bělokarpatským řasám se věnovala v rámci diplomové i disertační práce. Ráda zpívá, zejména duchovní hudbu a folklorní písně.
Mgr. Karel Fajmon (Správa CHKO Bílé Karpaty, AOPK)Karel Fajmon je botanik pracující na Správě CHKO Bílé Karpaty (regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR). Je zapáleným přírodovědcem – patriotem, který rovněž pochází z této oblasti (Velká nad Veličkou). Věnuje se folkloru – je členem Horňáckého mužského pěveckého sboru.
Datum konání: 15. listopadu 2019
Cena ročního předplatného
od čísla 1/2019 je 354 Kč za šest čísel Živy (tedy 59 Kč za jedno číslo).
Dvouleté předplatné je zrušeno.
Zjistěte, jak si předplatit časopis Živa.
Časopis Živa je populárně vědecký časopis přinášející příspěvky z biologických oborů a zvláštní rubriku věnovanou výuce biologie se zaměřením na nejnovější poznatky.
Navazuje na odkaz svého zakladatele Jana Evangelisty Purkyně. Poslední řada vychází nepřetržitě od roku 1953.